Wnętrza w ciemnych kolorach

Przeważnie ludzie używają jasnych farb do pokrywania ścian w pomieszczeniach. Bardzo rzadko można znaleźć się w miejscach, gdzie zadziałano zupełnie odwrotnie. Dlaczego? Czy boimy się ciemnych odcieni? A może nie każdy potrafi odpowiednio urządzić pomieszczenia pomalowane głębokimi barwami?
Urządzanie pomieszczeń z ciemnymi ścianami

Istnieje kilka zasad, które dotyczą procesu urządzania pokoi z ciemnymi ścianami. Po pierwsze, przede wszystkim musza to być pomieszczenia wyposażone w duże okna. Ponieważ to dzięki nim będzie do nich miało dostęp naturalne światło. Jego obecność jest bardzo ważna, bowiem gwarantuje że np.

granatowe ściany nie będą tak ciemne jak mogłoby się to wydawać i pokój nie będzie przytłaczający. Poważnym błędem byłoby malowanie na tego typu barwy pokoi z małymi okiennicami i o niezbyt dużym metrażu. Pojawia się tutaj drugi warunek. Po drugie, pomieszczenie jakie ma zostać pomalowane na ciemny odcień powinno być przestrzenne. Inaczej tzw. klitka będzie jeszcze mniejsza niż jest w rzeczywistości, a jej lokatorzy z całą pewnością nie będą się w niej dobrze czuli.

Po trzecie, należy zadbać o jasne dodatki. Sama podłoga powinna być w znacznie jaśniejszych kolorach niż ściany. Warto zainwestować również w jasne dywany. Meble nie mogą zniknąć na ciemnym tle i dobrze jest pobawić się w kontrasty. Efekt tak urządzonego wnętrza będzie pozytywny! Po czwarte, kiedy zdecydujesz się na ciemne ściany kupuj jak najjaśniejsze drzwi oraz okiennice. Dzięki temu zachowasz elegancki wizerunek pomieszczenia i znacznie przyjemniej będzie się w nim mieszkało.

Warto też wyposażyć je w elementy dekoracyjne np. w białych, złotych lub srebrnych barwach.

Jacek
News Reporter
Absolwent medycyny, pasjonat ekologii.