Układ krążenia

Układ krążenia to potoczna nazwa układu krwionośnego, który jest układem zamkniętym składającym się z żył, w których krąży krew, serce natomiast jest swoistego rodzaju pompą a wszystkie te elementy są ze sobą spójne i zależne od siebie. Naczynia krwionośne możemy podzielić na: żyły, włosowate naczynia krwionośne oraz tętnice.

Krew wypływa z serca przez tętnice natomiast wraca żyłami. Układ krwionośny jest niezwykle ważny u każdego człowieka, schorzenia z nim związane zdecydowanie częściej występują u osób starszych niż młodszych natomiast nie jest to regułą w dużym stopniu zależy to od trybu życia, jaki prowadzimy, im mniej ruchu, więcej używek tym gorzej dla układu krwionośnego.

Objawy chorobowe układu sercowo-naczyniowego, nie zawsze jednoznacznie wskazują problem. W związku z tym nierzadko pacjenci trafiają do specjalisty w zaawansowanym stadium choroby, niemniej jednak jak w każdym przypadku, dobra diagnoza oraz podjęte leczenie przez odpowiedniego lekarza specjalistę skutkuje całkowitym powrotem do zdrowia.

Ważna jest nie tylko profilaktyka w postaci przeprowadzanych okresowych badań, zażywanych suplementów diety, ale przede wszystkim zdrowy rozsądek i zapobieganie występowania ewentualnych schorzeń na miarę możliwości każdego człowieka, czyli przestrzeganie zasad zbilansowanej diety (odpowiedniej do wieku, płci, trybu życia), spożywanie odpowiedniej ilości płynów (to jest minimum 2 litry każdego dnia) i ruch przede wszystkim przez osoby, które prowadzą siedzący tryb życia, co negatywnie wpływa na krążenie.

Jacek
News Reporter
Absolwent medycyny, pasjonat ekologii.