Lawenda, biel i beże oraz wewnętrzny spokój to skojarzenia, jakie wywołuje styl prowansalski. Zakochani w Prowansji z powodzeniem mogą stworzyć klimat tego miejsca w swoim mieszkaniu.

Przedstawiamy kilka porad, jak urządzić mieszkanie w stylu prowansalskim. Za motyw przewodni powinna posłużyć nam lawenda.

Jednakże nie oznacza to, że mieszkanie powinno być urządzone w barwach bieli i fioletu. Świetnie wkomponują się również odcienie błękitu, różu i oliwkowej zieleni.

Wybierając podłogę, meble i dodatki należy zdecydować się na naturalne materiały. Kamień, drewno, len świetnie zbudują klimat tego wnętrza.

Ponadto meble powinny być stylizowane na stare, z przetarciami, najczęściej w odcieniach bieli i beżu z dekoracyjnymi wykończeniami. W dodatkach, takich jak poduszki czy zasłony powinny znaleźć się motywy kwiatowe.

Styl prowansalski to idealne rozwiązanie dla osób przywiązujących dużą wagę do ciszy i spokoju oraz lubiących spędzać czas w przytulnych wnętrzach z duszą, nawiązujących do natury. Dlatego gdy kupię mieszkanie w warszawie, będę zadowolonym konsumentem. 

Jacek
News Reporter
Absolwent medycyny, pasjonat ekologii.