Stały dopływ świeżego powietrza
www.odmianychwastow.com.pl

Dobra wentylacja to podstawowy element każdego, dobrze zaprojektowanego mieszkania. Niestety, rozwiązanie najczęściej stosowane w budownictwie mieszkalnym, czyli wentylacja grawitacyjna, nie zawsze sprawdza się w pomieszczeniach ulokowanych na poddaszu.

W jaki sposób sprawić więc, aby stale docierało tam świeże powietrze? Istnieje kilka skutecznych sposobów, aby uczynić wentylację zaadaptowanego strychu bardziej wydajną. Pierwszy z nich jest najprostszy i nie wiąże się z żadnymi specjalistycznymi planami budowlanymi.

W celu zapewnienia stałego dopływu świeżego powietrza trzeba po prostu regularnie otwierać wszystkie okna. Wiadomo jednak, że takie rozwiązanie nie jest do końca komfortowe, ani zawsze możliwe, np.

w zimie lub pod nieobecność domowników. Dobrym pomysłem jest wyposażenie okien na poddaszu w tzw.

system mikrowentylacji. Dzięki temu między skrzydłem a ościeżnicą powstaje niewielka szczelina zapewniająca stałą cyrkulację powietrza.

Oprócz tego okna połaciowe – montowane właśnie na poddaszu – mogą mieć klapkę wentylacyjną, która także ułatwia przepływ powietrza w pomieszczeniu.

Jacek
News Reporter
Absolwent medycyny, pasjonat ekologii.