Odpowiednio oświetlony pokój to nie tylko dobre samopoczucie, ale również gwarancja zdrowia dla naszych oczu. Zatem na etapie urządzania mieszkania, warto zastanowić się nad odpowiednim rozmieszczeniem lamp w pomieszczeniach. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że lampa sufitowa zamontowana w pomieszczeniu nie powinna być jedynym źródłem światła. Warto pomyśleć o dodatkowych punktach świetlnych.

Dlaczego? Ze względu na to, że jasne światło sprzyja koncentracji i pracy, a lekko przyciemnione stwarza idealne warunki do wypoczynku. Jeżeli w pomieszczeniu będzie znajdywało się kilka punktów świetlnych, będzie można zmieniać natężenie światła zależnie od potrzeb. Zatem oprócz żyrandola zamontowanego przy suficie, warto pomyśleć o lampie ustawionej przy kanapie bądź kinkiecie zawieszonym na ścianie. Z kolei w sypialni należy umieścić po każdej stronie łóżka lampki nocne.

Warto pamiętać, aby zainstalować przy drzwiach wejściowych do mieszkania jeden główny włącznik, który będzie gasił wszystkie światła.

Jacek
News Reporter
Absolwent medycyny, pasjonat ekologii.