Ilu jest wegetarian w Polsce?
www.baltica-auto.pl

Wegetarianizm nie jest obcy Polakom. Każdy z nas zna przynajmniej kilka osób, które odmówiły spożywania pokarmów mięsnych i wysoko cenią dobro zwierząt. Nic dziwnego, jeśli wydaje Ci się, że wielu Twoich znajomych poszło tą drogą.

W Polsce jest aż milion wegetarian. Niemal 4% społeczeństwa uważa się za wegetarian, jednak przyznają, że czasem zdarza im się sięgnąć po produkty mięsne. Prawdziwy wegetarianin oczywiście mięsa nie spożywa w ogóle, bo nie traktuje swoich przekonań w kategorii mody, ale chce osiągnąć konkretny efekt społeczny.

A także po prostu nie przyczyniać się do cierpienia zwierząt. Natomiast nieco ponad 3% to ludzie, których faktycznie można nazwać wegetarianami. Wśród nich silna jest również grupa wegan.

Blisko połowa osób odmawiających jedzenia mięsa, nie przyjmuje także pokarmów pochodzenia zwierzęcego, jak jajka, miód czy mleko. Taki wynik należy przynajmniej częściowo uznać za sukces wegetariańskiej filozofii. W końcu w kulturze słowiańskiej pokarmy mięsne od wieków stanowiły centrum jadłospisu.

Jacek
News Reporter
Absolwent medycyny, pasjonat ekologii.