Ilu jest wegetarian w Polsce?
www.baltica-auto.pl

Wegetarianizm nie jest obcy Polakom. Każdy z nas zna przynajmniej kilka osób, które odmówiły spożywania pokarmów mięsnych i wysoko cenią dobro zwierząt. Nic dziwnego, jeśli wydaje Ci się, że wielu Twoich znajomych poszło tą drogą.

W Polsce jest aż milion wegetarian. Niemal 4% społeczeństwa uważa się za wegetarian, jednak przyznają, że czasem zdarza im się sięgnąć po produkty mięsne. Prawdziwy wegetarianin oczywiście mięsa nie spożywa w ogóle, bo nie traktuje swoich przekonań w kategorii mody, ale chce osiągnąć konkretny efekt społeczny.

A także po prostu nie przyczyniać się do cierpienia zwierząt. Natomiast nieco ponad 3% to ludzie, których faktycznie można nazwać wegetarianami. Wśród nich silna jest również grupa wegan.

badania optyk bydgoszcz okulistyczne i optometryczne

Blisko połowa osób odmawiających jedzenia mięsa, nie przyjmuje także pokarmów pochodzenia zwierzęcego, jak jajka, miód czy mleko. Taki wynik należy przynajmniej częściowo uznać za sukces wegetariańskiej filozofii. W końcu w kulturze słowiańskiej pokarmy mięsne od wieków stanowiły centrum jadłospisu.

Jacek
News Reporter
Absolwent medycyny, pasjonat ekologii.