Czytajmy etykiety!

Często słyszy się o tym, że trzeba czytać etykiety i ulotki dołączone do leków. Warto też wiedzieć, że to samo dotyczy również suplementów diety. W dzisiejszych czasach dość często korzystamy z różnych suplementów diety.

Chociaż nie są one tym samym, co leki, to jednak nie da się ukryć, że mają z nimi wiele wspólnego. Charakteryzują się tym, że zawierają skondensowane substancje egzogenne i witaminy. Są to składniki, które mają uzupełniać niedobory w naszym organizmie, jednak nie można ich jeść – jak to się mówi – jak cukierków.

Nie zawsze powinniśmy je stosować i nie w dowolnych dawkach. Na etykietach i na ulotkach znajdziemy dokładny skład produktu, a także szczegółowe informacje na temat dawkowania czy też ewentualnej szkodliwości. Zapoznajmy się z tymi danymi dokładnie, a jeśli mamy jakieś wątpliwości, to skonsultujmy je z lekarzem bądź też farmaceutą.

Pamiętajmy, że niektóre środki mogą tylko przypominać suplementy diety, a w rzeczywistości nimi nie są – te informacje również muszą znajdować się na opakowaniach i ulotkach.

Jacek
News Reporter
Absolwent medycyny, pasjonat ekologii.