Choroby układu krążenia

Choroby układu krążenia to choroby cywilizacyjne, nieleczone doprowadzają do sytuacji najgorszej, czyli zgonu, jeśli jednak są w porę zdiagnozowane i leczone nie są bezpośrednim niebezpieczeństwem dla życia człowieka.

Do chorób układu krążenia zaliczamy: miażdżycę, niedokrwienie serca, zawał mięśnia sercowego, choroby wsierdzia, zapalenie osierdzia, nadciśnienie tętnicze, tętniak, nowotwory i wiele innych.

Bez względu na to, na którym schorzeniu chcielibyśmy się skupić, jeśli jest on nieleczony, niezdiagnozowany zagraża bezpośrednio życiu.

Ważne jest nie tylko szybkie działanie w sytuacji, kiedy pojawiają się symptomy choroby, ale przede wszystkim pamięć o zdrowym trybie życia to, co jemy, pijemy czy się ruszamy jak wygląda nasza praca znacząco wpływa na powstawanie tego typu chorób.

Nie zawsze mimo zdrowym nawykom i przyzwyczajeniom jesteśmy w stanie uniknąć choroby, ale zdecydowanie nie przykładamy do niej przysłowiowego palca.

Chociaż mówi się o tym, że zachorowania układu krążenia występują u osób po czterdzieste nie należy się tego zasadniczo trzymać, w dzisiejszych czasach młodzi ludzie unikają wysiłku fizycznego prowadzą tak samo siedzący tryb życia jak i ich rodzice, odżywiają się niesystematycznie, niezdrowo młode dziewczyny bardzo szybko sięgają po antykoncepcję, co jest niezdrowe samo w sobie nie mówiąc już o młodym wieku, który nie jest bez znaczenia to wszystko składa się na ryzyko powstawania chorób a z racji młodego wieku wielu ludzi nawet nie przypuszcza, że coś złego może dziać się w ich organizmie.

Jacek
News Reporter
Absolwent medycyny, pasjonat ekologii.