Biznes na wegetarianizmie
www.wojciecholejniczak.pl

Czy na wegetarianizmie można zrobić biznes? Niestety tak. Dlaczego niestety? Ponieważ wszędzie tam, gdzie pojawiają się duże pieniądze, znika idea oraz ludzkie odruchy. A przecież to właśnie fundamenty wegetarianizmu.

Nie chodzi tylko o to, żeby chwalić się przed znajomymi ciekawym podejściem do życia. Chodzi przede wszystkim o ochronę zwierząt, które są zabijane – często w brutalny sposób – jedynie dla ludzkiej przyjemności. Biznes na wegetarianizmie można zrobić dzięki produkcji żywności skierowanej do tej grupy odbiorców.

Niestety producenci dobrze wiedzą, że większość ludzi nie zgłębia wiedzy na temat składu zjadanego pożywienia. Jeśli coś jest oznaczone jako jedzenie dla wegetarianina, to większość nabywców po prostu zje dany produkt – usatysfakcjonowana swoim stylem odżywiania. Niestety, czasem okazuje się, ze w podobnym pożywieniu można znaleźć kawałek kości albo mięsa.

Skąd się tam wziął? Nietrudno zgadnąć. Najwyraźniej taki produkt jest wegetariański tylko z nazwy. Tymczasem producent liczy pieniądze zarobione dzięki naiwności klientów.

Jacek
News Reporter
Absolwent medycyny, pasjonat ekologii.