Leasing to oferta banków skierowana do właścicieli firm dzięki czemu mogą oni kupować samochody z płatnością odroczoną w ratach. Jak to dokładnie wygląda? Bank oferuje klientowi raty, chociaż ten musi mieć swój wkład finansowy dodatkowo do momentu spłaty kredytu klient nie jest właścicielem samochodu dopiero po jego spłaceniu ma możliwość dodatkowo jego wykupienie.

Z jednej strony jest to bardzo korzystna oferta dla tych przedsiębiorców, którzy nie mają możliwości zakupienia nowego samochodu za gotówkę z drugiej strony jak to najczęściej z kredytami bywa reasumując wszystkie koszty okazuje się, że nie jest to najlepszy biznes dla kredytobiorcy.Zdarza się, że po zakończonej umowie leasingowej klient nie chce auta, wtedy w sposób ciągły jest on własnością banku ten najczęściej sprzedaje je w bardzo atrakcyjnych cenach.

Ale w takim przypadku warto dowiedzieć się, w jakim charakterze użytkowany był samochód oczywiście te, z których korzystają osoby często podróżujące na przykład w charakterze przedstawiciela handlowego często nie dbają o odpowiednią eksploatację.

Jacek
News Reporter
Absolwent medycyny, pasjonat ekologii.